Om oss

Callide grundades 2016 och är ett IT-konsultbolag som levererar både helhetslösningar och enstaka tjänster. Vi jobbar med hela kedjan av systemutveckling - från krav via utveckling och driftsättning till förvaltning, vidareutveckling och devops.

Callides medarbetare

Anders Neva

Anders Neva

Systemutvecklare, Säljare

Ikon E-post anders@callide.se
Leo

Leo Thorsell

Systemutvecklare, VD

Ikon E-post leo@callide.se
Andreas Berg

Andreas Berg

Systemutvecklare

Ikon E-post andreas.berg@callide.se
Daniel H

Daniel Holm

Systemutvecklare

Ikon E-post daniel.holm@callide.se
Daniel S

Daniel Sjöström

Systemutvecklare

Ikon E-post daniel.sjostrom@callide.se
Elin

Elin Ekman

Systemutvecklare

Ikon E-post elin@callide.se
Caroline

Caroline Neva

Kvalitetsansvarig

Ikon E-post caroline@callide.se
Sebastian

Sebastian Hjort

Systemutvecklare

Ikon E-post sebastian.hjort@callide.se
Viktor

Viktor Collin

Systemutvecklare

Ikon E-post viktor@callide.se